הנה פתחתי חלון - עוז קורן

הנה פתחתי חלון

הנה פתחתי חלון

סוף סוף הגענו לשלב הזה בשנה, אחרי החום הכבד של יולי- אוגוסט (למרות שבישראל אפשר להגיד החום הכבד של יוני- יולי- אוגוסט- ספטמבר),
שבו הטמפרטורה היא לא 30 מעלות בשעה 10:00, והלחות כבר לא עומדת על 80%.

זה מסמל עבורי את סיום תקופת הקיץ, כי אפשר לפתוח חלון וממש לנשום אויר!

אני אישית בדרך כלל סובל מחום, ולמרות שהמזגנים הם נוראיים, מחלישים את המערכת החיסונית, “דופקים” לנו את הגב והצוואר ובכלל עושים נזק, באקלים שלנו אין לנו ברירה אלא להדליק את המזגן.  

ואז מגיעה התקופה הזו שמזג האוויר מתחיל להשתנות, הטמפרטורות יורדות ואנחנו יכולים לנשום! לפתוח את החלון, לשבת במרפסת ופשוט לנשום מבלי לטפטף. תקופת המעבר הזו, לפני החורף עם הגשם והקור שלו, ואחרי גל החום שחיינו בתוכו בחודשים האחרונים.

אתמול בערב העברנו חן ואני שיעור העשרה למשתתפי מחזור 7 של ״תכנית המשקיע״, שנפתח לפני כשלושה שבועות. המחזור הזה מונה קצת יותר מ- 50 איש. 

שמנו לב עד כמה המחזור הזה הוא הטרוגני, כלומר מגוון בסוג האוכלוסייה. חלק מהאנשים מגיעים בלי שום ידע בתחום, חלקם אנשי עסקים עם ידע והבנה בהתנהלות עם המון כסף, יש כאלה שמתעסקים כבר עם נדל”ן בישראל ויש גם כאלה שהתעסקו ומתעסקים כבר נדל”ן בארה”ב והגיעו רק כדי לחדד את הידע שלהם או להתמקצע בעוד נישות. 

אתמול בשיעור קיבלנו שאלות מספקטרום הבנה מאוד רחב של המשתתפים. זה מהווה עבורי דוגמה למה שקורה היום בישראל. הממשלה מנסה להניע את האנשים לפעול בדרך מסויימת ולנקוט במדיניות, בזמן שהאוכלוסייה נמצאת על ספקטרום מאוד רחב של הבנה וידע בנושא, של רמת אמון בממשלה ובמדיניות שלה- החל מאנשים שבחרו ומאמינים בממשלה הזו, ועד למי שלא בחר בה ורמת האמון שלו בממשלה שואפת לאפס. 

עוד יותר גרוע זה כשמדיניות המנהיגות שלנו היא כל כך מפולגת וחסרת כיוון ברור, שיש שינויים יומיומיים בהנחיות. ראינו את זה בתהליך קבלת ההחלטות שלפני הסגר הנוכחי של החגים, כל יום היו הנחיות אחרות.

למעשה, המדיניות הלא ברורה של קבלת ההחלטות- החל ממי יקבל את ההחלטה, ועד לאכיפת המדיניות שנקבעה, הגיעו בצורה כל כך מבולבלת, ותוצאת הבלבול הזה באה לידי ביטוי בשטח.

זה מחזיר אותי לשיעור שקיבלו אתמול משתתפי תכנית המשקיע. זה ממש אתגר לקחת קבוצה כל כך קטנה (כ-50 איש) בעלת גיוון כל כך גדול וחוסר אחידות ברמת ההבנה והידע שלהם בנושא מסויים, ולנסות לכנס אותם לשיטת פעולה מאוד מדוייקת, שאין בה תתי נישות,  ולשים את כולם על אותו מסלול מדויק.

אנחנו רואים את זה גם במדיניות שלנו היום. למרות המדיניות ולמרות הסגר, מספרי הנדבקים בקורונה אצלנו לא יורדים, והסיבה היא שמאוד קשה להניע אוכלוסייה שלמה, של מיליוני אנשים לכיוון אחד כשהוא לא ברור.

לדעתי, וציינתי את זה מספר פעמים, חוסר הבהירות של ההנהגה הוא הגורם לחוסר הבהירות בקרב האוכלוסייה, כך שקשה לשלוט בהם ולכוון אותם למטרה מסויימת, ואנשים בסופו של דבר עושים מה שהם רוצים. 

הסגר הראשון היה הרבה יותר קל, כי הפחד והמדיניות המאוד ברורה ונוקשה שהיתה בחודש מרץ, גרמה לזה שהצלחנו כולנו יחד להוריד את כמות הנדבקים בקורונה מ- 750-800 ביום ל- 0. אני לא אומר שזה מה שצריך לעשות עכשיו, אנחנו גם נמצאים היום במקום שונה לחלוטין מהמקום שבו היינו לפני שבעה חודשים.

בשורה התחתונה, מדיניות לא ברורה והנהגה מבולבלת גורמת לכך שאוכלוסייה שלמה נמצאת בחוסר בהירות. 

אני סולד (בצורה מאוד ברורה ושאינה משתמעת לשתי פנים) מכל הדברים שעשו מוסוליני, היטלר וכל ראשי המדינות שהובילו את המשטרים הדיקטטוריים והקומוניסטים. מצד שני, ייאמר לזכותם שהם ידעו איך לשדר מסר מאוד ברור ואחיד למשטר שלהם שגרם למיליוני אנשים לפעול בצורה מאוד מדוייקת לנוחיותם. 

היטלר, בזכות הרטוריקה שלו, גרם למיליוני אנשים להאמין בשקר. עד כדי כך הוא היה מנהיג. ואני מציין שוב שזה נאמר מתוך סלידה מוחלטת מהפעולות שהוא עשה, אני מתייחס פה רק ל”איך” שהוא עשה את זה. לצערי המנהיגים שלנו לא יודעים ולא לומדים איך להניע אנשים לכיוון חיובי. 

אני רוצה לסיים במשהו חיובי, הנושא שלנו היום. מזג האוויר נהיה יותר נוח, אני צריך ללכת לסופר עוד מעט ומאושר שאני לא אצטרך להזיע בדרך לשם, זה גם מאוד עזר לי אגב, בריצה של שבת. היה הרבה יותר נוח לרוץ בלי להתבשל.

בנימה אופטימית זו, אני מקווה שהצלחתי להעביר לכם את המסר שלי עם האנלוגיה הזו. תיהנו ממזג האוויר, תנשמו ותמשיכו לשגשג 😊

עוז קורן – הנה פתחתי חלון

מתוך לייב בקבוצת משגשגים בפייסבוק ששודר בתאריך 05.10.2020

תגובות פייסבוק

הגב

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>